PRZYŁĄCZ SIĘ DO WSPÓLNEJ DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ!

 

ZOSTAŃ  AMBASADOREM  DOBREJ  WOLI !

 

Jeśli szukasz miejsca, w którym mógłbyś realizować swoje pasje, jesteś zainteresowany społeczną aktywnością na rzecz wsparcia Polonii i Polaków za granicą, szczególnie tych za wschodnią, na rzecz działań edukacyjno-kulturalnych, chcesz nawiązać nowe, inspirujące znajomości, a przede wszystkim ciekawi Cię, jak funkcjonuje Polonia na Świecie, zgłoś się do nas!

 

Ambasador Dobrej woli - to forma wolontariatu.  Pytania i odpowiedzi dla kandydata ------------ czytaj tu

Wolontariat w naszej instytucji ma charakter międzypokoleniowy: współpracujemy zarówno z licealistami, jak i z seniorami - świadkami historii, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają młodzież. Wspólną cechą naszych wolontariuszy jest entuzjastyczne nastawienie do życia, pasja, zamiłowanie do historii i losów Polonii oraz  kultury.

 

Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno krótko, jak i długoterminową. Cenimy różnorodność i pasję. Szukamy kandydatów zmotywowanych do ciągłego rozwoju intelektualnego. Rozpoczynając pełnienie funkcji Ambasadora Dobrej Woli dołaczasz do grupy ludzi proaktywnych, dlatego ważne jest, abyś stawiał sobie wysoko poprzeczkę i potrafił szukać nowych ścieżek własnego rozwoju. Naszych wolontariuszy rekrutujemy bardzo starannie, ponieważ chcemy zapewnić im jak najlepszą opiekę i program pracy dopasowany do indywidualnych zainteresowań, potrzeb, a także preferencji czasowych. Zależy nam, żeby Twoja praca była na najwyższym poziomie. Dążymy do komunikatywnej, szczerej i owocnej współpracy oraz osobistego stałego kontaktu. Zatem oprócz niezwykłej atmosfery możesz liczyć także na nasze wsparcie, możliwość udziału w ciekawych spotkaniach oraz solidne przygotowanie przed każdym z wykonywanych przez Ciebie projektów.  

 

ZOSTAŃ AMBASADOREM DOBREJ WOLI

 

Instytucja Ambasadora Dobrej Woli jest ustanowniona na mocy uchwały Zarządu Fundacji Nr 01-03/2016 z dnia 09 marca 2016 r.

 

Celem ustanowienia instytucji Ambasadora Dobrej Woli jest rozszerzenie współpracy z jednostakmi samorządu terytorialnego, organizacjami, instytucjami, firmami i osobami fizycznymi oraz poszczególnymi grupami społecznymi realizującymi cele zbieżne z celami statutowymi Fundacji.

 

Ambasador Dobrej Woli:

  • promuje i informuje organizacje, osoby fizycznych oraz poszczególne grupy społeczne o celach i zadaniach, a także o zakresie działań realizowanych przez Fundację

  • prowadzi działania nakierowane na nawiązanie i umacnianie kontaktów terenowych z przedstawicielami władz rządowych i samorządowych, organizacji i stowarzyszeń, Polonią i Polakami rozsianymi po świecie, szczególnie tymi ze Wschodu, a także osobami zainteresowanymi współpracą z Fundacją, a zamieszkałymi w jego okolicy.

 

Zakres działalności Ambasadora określa Regulamin Ambasadora Dobrej Woli.

Ambasadorzy Dobrej Woli bezpośrednio kontaktują się z przedstawicielami Polonii i Polakami ze Wschodu mieszkającymi w kraju, jak i poza jego granicami. To głównie na nich opiera się działalność Fundacji i to oni są jej Ambasadorami w swoim środowisku.

 

Występując o status Ambasadora Dobrej Woli Fundacji wypełnij Oświadczenie Ambasadora Dobrej Woli i wraz z załączonym zdjęciem prześlij:

  • w formie elektornicznej na adres e-mail: poloniaunion@gmail.com lub

  • w formie wydrukowanej na adres do korespondencji:                                                            

                                                               

                                                                Fundacja Polonia Union

                                                                ul. Marszałkowska 115 lok. 349

                                                                00-102 Warszawa

Dziękujemy  za  zainteresowanie  działalnością  Fundacji!

Twoje osobiste zaangażowanie w tę działalność przekona Cię, jak wielka jest moc wspólnego działania.

                

                   RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

                         DOŁĄCZ DO NAS

         

Regulamin Ambasadora Dobrej Woli ----------------------- pobierz tu

 

Oświadczenie Ambasadora Dobrej Woli --------------------pobierz tu

 

Wzór Legitymacji Ambasadora Dobrej Woli ---------------

Pytania i odpowiedzi dla kandydata -------------------------------- kliknij

1
1
press to zoom
4
4
press to zoom
1/2

W zkresie wolontariatu współpracujemy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Zakres współpracy reguluje odpowiednia umowa, zaś sama inicjatywa nie tylko wspiera promocję idei wolontariatu wśród studentów, ale stwarza także sposobność do rozwijania przez nich pożądanych wśród pracodawców kompetencji.

 

Choć za swoje świadczenia wolontariusz nie otrzymuje wynagrodzenia finansowego, dostaje szansę na samorealizację i rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji.

 

Centrum Wolontariatu SGH jest miejscem, w którym studenci i studentki mogą otrzymać więcej informacji o tej formie aktywności oraz znaleźć odpowiednią dla siebie opcję wolontariackiego zaangażowania.

SGH - centrum wolontariatu ------------------------------------------- czytaj tu

Profil Fundacji Polonia Union w witrynie internetowej SGH ------- czytaj tu

A może masz inny pomysł na aktywność w Fundacji? 

 

Twoje  zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jeżeli masz ochotę zadać nam pytania lub podzielić się swoimi uwagami jesteśmy otwarci na sugestie. Zachęcamy do kontaktu.

 

Zgłoś się już dziś! Jeśli ważny jest dla Ciebie nieustanny rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności, jeśli chciałbyś współorganizować nowatorskie projekty, poszerzyć horyzonty, a także nawiązać nowe znajomości skontaktuj się z nami, wypełnij oświadczenie i zacznij działać na rzecz Polonii i kultury! 

 

Serdecznie zapraszamy!