press to zoom

press to zoom
1/2

WSPIERANIE  DZIECI  POLSKICH  RODZIN
 

Wsparcie systemu rozwoju dzieci polskich rodzin i kontakty z młodzieżą, promowanie młodych Polaków - ich talentów i postaw - służących dobru kraju stanowią jeden z ważnych elementów działań w zakresie celów statutowych Fundacji.

Formy popierania uzdolnionych dzieci są różne. Dążymy do objęcia udziałem w organizowanych przez Fundację przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, a także studentów. Występujemy zarówno jako inicjatorzy, a także współprganizatorzy poczynań innych instytucji i organizacji, mających na celu rozwój dzieci i młodzieży. W samym tylko roku 2016 wsparliśmy i objęliśmy patronatem Ogólnopolski Konkurs Literacki organizowany przez Zespół Szkół nr 69 w Warszawie. Poza Fundacją patronat nad tym przedsięwzięciem objęli także Prezydent m.st. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Żołnierze AK Grupy Bojowej Krybar oraz Księgarnia Czuły Barbarzyńca. Wspólnie ze środowiskiem młodzieżowym zorganizowane zostało spotkanie historyczno-muzyczno Witaj Majowa Jutrzenko, dedykowane pamięci dziejów narodów polskiego w różnych okresach historii oraz w hołdzie walczącym o Polskę wolną i niepodległą.


Jednym z działań prowadzonym przez Fundację jest organizacja pomocy i wsparcia indywidualnych osób.

Wspieramy uzdolnione dzieci i ich dalszy rozwój, szczególnie chętnie artystyczny. Zwracamy się do Państwa o poparcie uzdolnionej Kasi Kacprzak i jej dalszego rozwoju muzycznego. Kasia Kacprzak jest nastoletnią utalentowaną wiolonczelistką, laureatką wielu konkursów muzycznych w Polsce i zagranicą.


Szczegółowy opis sylwetki artystycznej Katarzyny Kacprzak oraz dotychczasowych dokonań 

O wsparcie finansowe Kasi - ze względu duże koszty związane z podnoszeniem kwalifikacji muzycznych, uczestnictwem w kursach oraz konkursach krajowych i zagranicznych - apeluje jej rodzina. W zakresie podejmowanych działań, służących promowaniu kultury i sztuki oraz dziedzictwa narodowego, integracji międzykulturowej, a także rozwoju talentów dzieci i młodzieży Fundacja organizuje akcję wsparcia dalszego rozwoju muzycznego Kasi.

                                Katarzyna Kacprzak - wiolonczelistka

                                                 solo i z orkiestrą. 

Rozwój artystyczny Kasi można wspomóc w następujący sposób:

- wpłacając dowolną kwotę darowizny na konto bankowe Fundacji: 33 1910 1048 2203 4719 2847 0001  - według poniżej wypełnionego wzoru

 

                               Przelewy z zagranicy:

         IBAN: PL 33 1910 1048 2203 4719 2847 0001

                             SWIFT CODE: WBKPPLPP   

                          Santander Bank Polska S.A.

                                                                                                                                           


                                                                                                                                                                                                                                                                         kliknij na druk przelewu i pobierz

drukPrzelewu (1)-1.jpg
Leon Marut.jpg
11.jpg

Leon Marut, ur. 2006 r. w Warszawie, uczeń I klasy OSM II st. ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Macieja Przestrzelskiego. i prof. Łukasza Błaszczyka.

 

Jest laureatem ponad dwudziestu konkursów skrzypcowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zajął I miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. J. Garści w Stalowej Woli (2014), jest również trzykrotnym zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Skrzypcowej w Warszawie (w latach 2014, 2016, 2018). Dwukrotnie zwyciężył na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz we Wrocławiu (w latach 2016 i 2018). W 2018 roku zdobył także Złoty Medal Konkursu.

Leon Marut jest zdobywcą II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” (2015), III miejsca na Międzynarodowym Konkursie „Talents for Europe” Dolny Kubin/Słowacja (2016), dwukrotnie II miejsca na Międzynarodowym Konkursie im. J. Garści w Stalowej Woli (2016 i 2018). W 2015 r. na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Oskara Riedinga w Warszawie zajął III miejsce, a w 2017 r. II miejsce. W 2018 r. na II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu zajął II miejsce. Kilkakrotnie zdobywał też nagrody na Makroregionalnym Konkursie Duetów Dziecięcych "Duettino" w Warszawie (2013, 2014, 2015, 2016).

 

W 2017 reprezentował swoją szkołę na przesłuchaniach organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej, gdzie uzyskał jedną z najwyższych punktacji, czego wynikiem jest uczestnictwo w projekcie organizowanym przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach - Lusławickiej Orkiestrze Talentów.

Leon brał udział w wielu kursach skrzypcowych m.in. w Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach, w Międzynarodowym Kursie Skrzypcowym im. Tadeusza Wrońskiego w Nałęczowie, w Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim im. M. Paderewskiego w Wilanowie, a także na kursach Warszawie i Żerkowie, gdzie kształcił się m.in. pod okiem prof. Mariusza Patyry i prof. Łukasza Błaszczyka. Brał czynny udział w masterclassach u prof. Jakuba Jakowicza i prof. Marii Orzechowskiej. W 2017 r. był uczestnikiem kursu improwizacji dyrygowanej prowadzonej przez prof. Krzysztofa Knittla.

 

Leon Marut występował jako solista m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie (z orkiestrą Sinfonia Viva), w Pałacu PAN w Jabłonnie, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Białołęckim Centrum Kultury, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

 

Jest także solistą wokalistą w Teatrze Wielkim i Operze Narodowej w Warszawie, a także w Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował również jako solista w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej.

 

Od 2014 roku jest stypendystą Wójta Gminy Jabłonna, od 2018 jest pod opieką Funduszu na rzecz dzieci.

W 2019 roku został laureatem programu „Młoda Polska”.

 

Repertuar:

 

H. Wieniawski:

- Scherzo i Tarantelle op. 16

- Legenda op.17

- Obertas op. 19

- Kujawiak op.3 nr 1

 

G. Bacewicz - Oberek

 

 

F. Kreisler:

- Preludium i Allegro

- Sicilienne and Rigaudon

 

F. Schubert - Pszczółka

 

E. Lalo - Symfonia hiszpańska d-moll op. 21 cz. I

 

M. Bruch - Koncert skrzypcowy g-moll op. 25 cz. I

 

J. Haydn - II Koncert skrzypcowy G- dur cz. I

 

A. Vivaldi:

  • Koncert skrzypcowy a-moll op. 3 nr 6 cz. I, II, III

  • Koncert skrzypcowy E-dur op. 3 nr 12 cz. I

 

A. Nolck - Hungarian Dance

10a.JPG