Naszym założeniem jest, aby oferowane programy kulturalne były wykonywane przez wysoko wykwalifikowaną kadrę profesjonalnych muzyków, plastyków, aktorów oraz prezenterów. Pozwala to zapewnić odpowiedni poziom wykonawstwa artystycznego, a co za tym idzie służy popularyzacji tradycji i dziedzictwa kulturowego. W tym zakresie współpracujemy z profesjonalistami i jednocześnie pasjonatami swych zawodów, jak:

Maciej Przestrzelski.jpg
witold żołądkiewicz 1.jpg
3a189972-2a2f-4fed-b132-0d30cff70116_edited.jpg

AGNIESZKA KOZŁOWSKA – śpiewaczka (sopran), Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu, była stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Passau. Otrzymała z rąk ministra W. Dąbrowskiego wyróżnienie za wybitne osiągnięcia artystyczne. Od marca 2001 jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Artystka koncertuje w kraju i zagranicą. Jako sceniczna partnerka z powodzeniem wystąpiła u boku Jose Cury w koncercie José Cura i jego goście w Zabrzu, w listopadzie 2014 roku. Sopranistka ma w swym repertuarze liczne role m. in. w operach Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gioacchino Rossiniego, Gaetano Donizettiego. Artystka koncertowała również z Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Poznańską, Filharmonią Szczecińską, Operą i Filharmonią Podlaską, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Brandenburger Symphoniker oraz z Sinfoniettą Wuppertal. Z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej odbyła liczne tournée zagraniczne koncertując w Japonii, Libanie, Omanie, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

więcej w witrynie internetowej---- kliknij tu

 

 

MAGDALENA  WALUSIAK – dziennikarka i prezenterka. Na co dzień prowadzi spotkania autorskie, publikuje w internecie i prasie. Okazjonalnie pisuje teksty piosenek i scenariusze musicali (najnowszy Wilcze piętno, bodaj jedyny musical wystawiany także w języku migowym, miał premierę 7 listopada 2013 r. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie), ma na koncie także słuchowiska i radiowe skecze kabaretowe. Przeprowadziła wywiad - rzekę z Ireną Jarocką, który ukazał się w formie książki Motylem jestem, czyli piosenka o mnie samej i jest oficjalną autobiografią piosenkarki. 
 

Foto-relacja z premiery książki--- kliknij tu

 

 

ANDRZEJ SEROCZYŃSKI - pianista, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, wieloletni członkek Związku Artystów i Kompozytorów Scenicznych (ZAIKS), jak również Związku Autorów i Kompozytorów  (ZAKR). W poprzednich latach współpracował z licznymi nowojorskimi agencjami artystycznymi.

 

 

 

 

 

 

MARIA SKURJAT SILVA – pianistka, chopinistka, kameralistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej i Andrzeja Ratusińskiego. Zdobywała nagrody na licznych konkursach pianistycznych. Odbywała liczne tournee koncertowe po wielu krajach europejskich, a także w Rosji, Chinach, Kanadzie, USA oraz w Ameryce Łacińskiej. Jest znakomitą interpretatorką muzyki Fryderyka Chopina a także cenioną kameralistką.

 

 

 

 

 

MONIKA POLACZEK – PRZESTRZELSKA - pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Profesora Kazimierza Gierżoda i kameralistyki w klasie Profesor Mai Nosowskiej, a także studiów dziennikarskich w Warsaw Journalism Center.

 

Uczestniczyła w wielu kursach muzyki kameralnej, jako pianista specjalizujący się w muzyce wokalnej. Jako pianista i jednocześnie aranżer współpracowała z Teatrem Narodowym, Teatrem Rampa, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Rozmaitości, Teatrem Studio, Stowarzyszeniem Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych.

 

Jest wykonawcą, autorką muzyki i aranżacji do licznych spektakli teatralnych dla dzieci, a od 2006r. - koordynatorem muzycznym w cyklu Baśni Muzycznych prof. Jerzego Wiłkomirskiego, wykonywanych m.in. w Instytucie Teatralnym.

MACIEJ PRZESTRZELSKI - wiolinista, absolwent Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marii Słubickiej-Podejko. Jest drugim koncertmistrzem orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, gdzie oraz zastępcą kierownika grupy II skrzypiec. Koncertował w kraju i za granicą z takimi artystami, jak Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Jean Pierre Rampall, Krzysztof Jabłoński, Piotr Anderszewski. Uczestniczył w realizacjach operowych i koncertowych m.in Krzysztofa Pendereckiego, Jacka Kaspszyka, Gabriela Chmury, Grzegorza Nowaka, Placido Domingo, Jose Cura, Marca Minkowskiego, Mariusza Trelińskiego, Joshua'y Bella, Valerego Gergieva, Krzysztofa Pastora, Carlo Montanaro i wielu innych. Współpracował z orkiestrami m.in.Polską Orkiestrą Radiową, SinfoniąVarsovią, Małą Filharmonią, Cameratą Vistulą, dokonał także wielu nagrań. Jest pomysłodawcą i I skrzypkiem kwartetu smyczkowego "Fobos" złożonego z członków orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej, z którym koncertował w kraju i nagrywał płyty dla między innymi Krzesimira Dębskiego, Michała Bajora, Jacka Kaczmarskiego, zespołu Myslovitz, Leszka Możdżera czy Piotra Rubika. Współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia m.in Maciejem Zielińskim, Pawłem Mykietynem, uczestnicząc w projektach muzyki współczesnej i filmowej. Od roku 2009 jest muzykiem "Amabile Piano Trio",z którym współtworzy spektakle poetycko-muzyczne. Od 1992 roku jest pedagogiem w ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie.

 

 

 

HANNA BONDARENKO – aktorka, reżyserka, poetka, absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.

 

więcej na demo ------ kliknij tu

 

 

 

 

 

DOROTA CAŁEK – śpiewaczka (sopran), absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie w  klasie śpiewu prof. Haliny Słonickiej oraz Wydziału Logopedii Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 

Będąc w zespole Warszawskiej Opery Kameralnej śpiewała we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Rosji oraz na Festiwalu Al.-Bustan w Libanie. Współpracowała także z Teatrem Muzycznym Roma i Operą Bałtycką w Gdańsku. Wykonuje także repertuar kameralny i oratoryjny; występowała z recitalami pieśni polskich, francuskich i hiszpańskich w Polsce, na Litwie i Ukrainie oraz brała udział w wykonaniu dzieł oratoryjnych.

 

W 2002 r. nagrała płytę Jezu, ufam Tobie z muzyką Romualda Twardowskiego, a w 2005r. pieśni tego kompozytora dla Polskiego Radia. W 2008r. wystąpiła w prawykonaniu jego pieśni na Festiwalu Zbigniewa Herberta Muzyka słów w Gdańsku.

W 2010 r. otrzymała tytuł doktora sztuki, broniąc pracy doktorskiej na temat twórczości Romualda Twardowskiego na głos sopranowy.

 

 

 

ANETA SKARŻYŃSKI – śpiewaczka (mezzosopran) i absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu; malarka po Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu; pisarka i ilustratorka własnych książek. Wykonuje repertuar operowy, oratoryjno-kantatowy, pieśniarski i musicalowy. Umiejętności wokalne i aktorskie to wynik jej niegdysiejszej współpracy z takimi teatrami, jak: Opera Wrocławska, Teatr Muzyczny – Operetka Wrocławska, Teatr Dramatyczny w Legnicy, a także skutek doświadczeń estradowych. Artystka prócz dorobku muzycznego posiada równie spory w dziedzinie sztuk pięknych, jak również ma na swoim koncie 62 wystawy obrazów. Jej obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Galerii Zadra, a także u wielu prywatnych koneserów. Twórczość literacka to trzeci kierunek działania artystki. Jest autorką powieści przygodowych, jak również laureatką literackiego wyróżnienia w zorganizowanym przez BrandBook Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Z. Herberta w Londynie w 2008 roku. Wszystkie wyżej wymienione dziedziny sztuki znalazły odbicie autorskim projekcie scenicznym opera-painting-show OD BAROKU DO POPU. 


więcej o artyście------ kliknij tu

 
JOLANTA SZTORC - prezenterka, z wykształcenia lekarka po Akademii Medycznej w Warszawie, a z zamiłowania reporterka, konferansjerka, radiowiec, prowadząca spotkania autorskie, pikniki, wydarzenia muzyczne. Jest autorką m.in. cyklu audycji Tylko nie seniorzy w Radio Białołęka. Na co dzień społecznik, współpracujący z licznymi organizacjami pozarządowymi. Prezes Stowarzyszenia Seniorzy Białołęki. 

 

RYSZARD SWARCEWICZ – rosyjski pianista, organista, kameralista i malarz polskiego pochodzenia. Urodził się w m. Połonnе na terenie Ukrainy w 1955 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat. Ukończył College muzyczny im. M. Leontowicza w Winnicy. W latach 1975-1980 kształcił swoje umiejętności pod kierownictwem prof. Władimira Nilsena w Konserwatorium im. N. Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu. Po ukończeniu studiów na kierunku gra na fortepianie odbył staż pod kierownictwem prof. T. Oksientian – gra na organach. Od 1980 do 2016 r. prowadził klasę gry na fortepianie, kameralistyki fortepianowej i gry na organach w Collegu Muzycznym im. S. Rachmaninowa w Wielkim Nowogrodzie (Rosja). Był solistą Filharmonii im. A. Areńskiego i organistą w kościele św. app. Piotra i Pawła w Wielkim Nowogrodzie. Jest założycielem koncertów muzyki organowej w kościołach katolickich na terenie Północnego Zachodu Rosji. Koncertował w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Polsce, Austrii, USA, Finlandii. Jest laureatem Funduszu “Rosyjskie wykonawstwo muzyczne”. Obrazy, wykonane przez Ryszarda Swarcewicza, znajdują się w wielu kościołach Ukrainy i Rosji, w zbiorach prywatnych w USA, Meksyku, Austrii oraz Francji. W Polsce można je zobaczyć w kościele w Dobrzyniu nad Wisłą oraz jeden z nich – portret biskupa K. Romaniuka- w Katedrze p.w. św. Floriana (Praskiej) w Warszawie. 

EDYTA CIECHOMSKA - śpiewaczka (sopran), absolwentka Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytetu Muzycznego), podyplomowych studiów pedagogicznych oraz podyplomowych studiów menedżerskich dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów operowych, wyróżniona w 1996 r. przez Franco Corellego oraz Fedorę Barbieri-jako najlepsza artystka słowiańska młodego pokolenia. Doświadczenie sceniczne artystki jest wynikiem współpracy z Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Muzycznym ROMA, Filharmonią Narodową w Warszawie, zespołami Filharmonii Zielonogórskiej, Rzeszowskiej, Jeleniogórskiej, Krakowskiej, Śląskiej, Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego, a także udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych, mi.in.: J. Kiepury w Krynicy, S. Moniuszki w Kudowie – Zdroju, Viva il Canto w Cieszynie, Gaude Mater w Częstochowie, jak również działalności koncertowej w USA, Niemczech, Holandii, Austrii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Czechach. Repertuar sopranistki – bardzo zróżnicowany – doskonale sprawdza się na scenach operowych, operetkowych, musicalowych czy estradzie.


więcej o artystce -------- kliknij tu

 

WITOLD ŻOŁĄDKIEWICZ – śpiewak operowy (baryton), doktor sztuk muzycznych, absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w latach 1994 – 2017 był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej; obecnie związany jest z Polską Operą Królewską. Gościnnie występował m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Wrocławskiej, Operze na Zamku w Szczecinie, Operze Krakowskiej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej i neapolitańskim Teatro di San Carlo. Prowadzi intensywną działalność koncertową, występując zarówno w wielkich formach symfonicznych oraz oratoryjnych, jak i w repertuarze pieśniarskim, co stanowi szczególnie ważną część jego działalności artystycznej. Bierze udział w wielu festiwalach muzycznych (m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Bydgoskim Festiwalu Operowym, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Festiwalu im.Adama Didura w Sanoku, Al Bustan International Festival of Music and Arts w Bejrucie, Octobre Musical w Kartaginie, Tiroler Festspiele Erl), dokonuje nagrań dla radia, telewizji i firm fonograficznych, jak i wykłada w swej macierzystej uczelni na wydziale wokalnym. Odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.

więcej o artyście -------- kliknij tu

JUSTYNA STĘPIEŃ – sopran, solistka Polski Opery Królewskiej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. O 2017 r. związana z Operą Narodową, a uprzednio w latach 1998 - 2017 Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Narodową, Studio S1, Teatrem Narodowym, śpiewała w teatrach operowych i na festiwalach muzycznych w Polsce i poza jej granicami (Japonia, Korea, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Holandia, Liban, Francja, Rosja, Litwa, Węgry). W swoim repertuarze ma dzieła: Bacha, Haendela, Pergolesiego, Vivaldiego, Mozarta, Donizzetiego Czajkowskiego, Rachmaninowa, Liszta, Chopina, Szymanowskiego, Palestra, Rudzińskiego, Łukaszewskiego, Ruttera, Pärta. Nagrała m.in: Romeo i Julia J. Stokłosy, Miserere J. A. Hassego, Requiem J. Ruttera, Etnofonie Kurpiowskie. Z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej p/d Władysława Kłosiewicza nagrała płyty: L’Euridice Jacopo Peri oraz Cud mniemany czyli krakowiacy i górale Jana Stefaniego.

więcej o artyście ------ kliknij tu

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2